Draci info... druhá verze

28. ledna 2010 v 19:39 | Petra |  darci
Draci z latinského draco jsou nejznámější kouzelní tvorové.V dávných dobách znamenalo zabít draka stát se králem.Draci i přesto že umí nahánět hrůzu, dokážou být i dobromyslní.Mnozí lidé mají z draků strach jen kvůli jejich vzhledu.Tento popis je z roku 600 n. l , čtenáři ho brali vcela vážně :
Drak jest největším ze všech plazů i jinými živých tvorů na zemi. Má drobný obličej a uzké nozdry.Nozdrami se nadechuje a z úst vyplazuje jazyk. Jestliže je vyvlečen z jeskyně , vrhá se do vzduchu a letem svým víří obrovské vzduchové vlny.Jest to arci jeho ocas a nikoli zuby, vnichž spočívá jeho síla , a nebezpečný je spíše úderem ocasu než svými čelisti. Jedem uškodit nemůže, smrt však dokáže způsobit i bez jedu, zabije totiž vše ,c o ovine závity svého těla.A dorůstá takové velikosti , že před ním bezpečný není ani slon. Rodí se v Ethiopii a Indii, v samotném srdci celoroční výhně.

Není těžké pochopit, proč drak tak často bývá považován za symbol zkázy, ale i přesto někteří lidé jsou těmito tvory uchváceni jako třeba já : ).Tento popis na draka datuje tisíce let zpět.
Dobrá stránka draků
Draci však nemusí být nepříteli lidí. Zejména v Asii se drak považuje za dobrotivého tvora, přesto občas má sklony k panovačnosti.Nejdůležitější ovšem je , že je symbolem vůdcovství.Asiijský kalendář je rozdělen na dvanáctileté cykly a každý z dvanácti roků tohoto cyklu je připisován vlivu určitého zvířete.Lidé narození v Roce draka jsou považováni za nejlepší vůdčí osobnosti a spojují v sobě silnou vůly s velkorysou povahou (roky draka 1952,1964,1976,1988,2000 )

Co se nachází uvnitř dračí hlavy?
Někteří odborníci tvrdí tvrdí, že v dračí hlavě lze najít kouzelný drahokam zvaný drakonit.Z hlavy draka lze vyříznout drahý kámen , není to však kámen ,jestliže se ho nezmocníme ,dokud je drak na živu .Pokud je drak před jeho vyříznutí zemře, vyprchá s jeho životem i kouzelná moc kamene ale i magická tvrdost.Muži neobyčejné odvahy a neohroženosti vyhledávají jeskyně , v nichž draci přebývají. Pak si vyčíhají okamžik, kdy draci vyjdou ven za potravou ,proběhnou kolem nich a hodí jim byliny které přivolávají spánek.Když drak poté usne , vyříznou jim drahokam z hlavy, za tento čin dostávají vysokou odměnu.Králové tyto drahokamy nosí i přesto že jsou tak tvrdé že eště nikdo nenašel způsob jak je opracovat.Mají čistě přirozenou barvu.Kouzelné učinky měla i dračí krev.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angelique Barnave Angelique Barnave | Web | 28. ledna 2010 v 19:45 | Reagovat

ahojky! jukneš sím ke mě na blog? je zaměřen na hudbu a grafiku a můžeš nám navrhnout co máme změnit :-)

2 Danny Danny | Web | 28. ledna 2010 v 19:50 | Reagovat

Hele ahoj,máš to tu prima.Já na svym blogu "pěstuju" dráčky ale potřebuju,aby mi nekiksli,aby tam někdo klikl.Uděláš to?Díky-zachráníš virtuální draky-stačí kliknout u mýho komentu na odkaz Web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama