Březen 2010

Dnešní hádanka...

24. března 2010 v 15:22 | Peťula |  Soutěže
Beru 3. nejrychlejší

???

kapitola čtvrtá- Sůje 1/5

14. března 2010 v 12:27 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Prosim ohodnoťe mi to a napište jaký to je. A co by se mělo zlepšit.
Doufám že se vám to bude zamlouvat. Včechno to začíná až na dračí škole do tý doby tomu možná nebudete rozumět, ale časem porozumíte. Všechno se v ostatních kapitolách vyřeší.

Jo a nešlo to dát celý najednou tak to je zatim jen jedna polovina selé kapitoly.
4) SŮJE
Byl stejně vysoký jako Nef. Měl světle hnědé vlasy, dlouhé až k uším. Špičatou bradu s hubeným obličejem, kdyby měl zapadlé oči tak by vypadal jako smrtka, ale oči měl oříškově hnědé. Měl úzké rty, byl hodně štíhlý. Na sobě měl bílou košili, přes kterou měl hnědou koženou vestu, na které měl různé vzory. Vypadalo to, jako kdyby ty vzory měl vyšívané zlatem a stříbrem, na některých místech byli rostliny. Kalhoty měl kožené a pod koleny volné.

Teprve teď jsem si všimla, že tam kde se světla aspoň jednou, jakoby překrývají, vznikl pentagram. Nejvíc světla bylo na prostředku, protože na něm se překrývalo veškeré světlo ze všech oken.
" No výborně Karo. Odpověděla jsi na všechny otázky správně. Jediné co jsi nevěděla, byla ta ovce." Pousmál se, protože se mu zvedly koutky rtů. " No ale tu já jsem taky nevěděl, Jsi přijata na tuto školu. Nyní můžeš odejít a počkat venku na vašeho třídního učitel. Nashledanou." Rozloučil se, se mnou. Usmála jsem se na něj, a taky jsem se rozloučila.

kapitola třetí- Dračí škola

14. března 2010 v 12:23 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Prosim ohodnoťe mi to a napište jaký to je. A co by se mělo zlepšit.
Doufám že se vám to bude zamlouvat. Včechno to začíná až na dračí škole do tý doby tomu možná nebudete rozumět, ale časem porozumíte. Všechno se v ostatních kapitolách vyřeší.

Kara
3) DRAČÍ ŠKOLA
Od svatby Olina s Natali uběhlo sedm let. Za těch sedm let se jim narodili tři roztomilé děti. Dva kluci a jedna holčička, která byla nejmladší. Při porodu Natálie, které budou dva roky, sem pomáhala já i Tyna. Nyní je mi patnáct a rozhoduju se, co budu dělat po prázdninách, ale už jsem se rozhodla. Otec se nás, ještě Tyny a Nefa, totiž dnes u oběda zeptal, jestli nechceme na školu magie, stejně jako před sedmi lety se ptal Olina, Gigi, kterou tam nevzali a Matěje, který se dostal rovnou na dračí školu.
My jsme samozřejmě, všichni tři řekli, že ano a ještě k tomu na školu dračí magie. Ihned u oběda jsme mu to řekli, ani se nedivil, mluvili jsme o tom celý týden, před tím než se nás zeptal.
Všichni tři jsme se změnili. Já sem pořád něco mezi blondýnou a brunetou, ale už nemam krátké vlasy po ramena. Nechala sem si je narůst a teď je mam dlouhé po prsa vyrostla jsem a měřím 165 cm. Postavu nemam úplně štíhlou, ale jsem s ní spokojená. Když se směju tak my vyjíždí horní ret a jsou mi tak vidět dásně. Taky jsem se změnila v povaze. Jako malá jsem byla strašně výbušná, ale teď už se umím celkem ovládat. Ale někdy se neudržím a někomu vlepím. Párkrát jsem se dostala i do pořádného průšvihu z rvaček, do kterých jsem se pustila.
Tyna má vlasy teď skoro černé má je až po zadek a oči má o trochu světlejší než vlasy. Je hubenější než já a taky krásnější. Až na to že je tak hubená, že nemá skoro prsa s porovnáním se mnou. Ale jedna věc je neférové, protože ona jí 3x víc než já a není to na ní znát.
Když se směje tak jí jsou vidět bílé zuby a dělá se jí důlek na pravé straně. Všichni tři máme hezké úsměvy, ale ona ho má nejhezčí.
Nef se změnil nejvíc. Už neměl tu dětskou kulatou tvářičku jako dřív. Má teď krásné mužské lícní kosti, vlasy má světlejší než já a na krátko ostříhané asi tak po uši. Měří 173 cm na šestnáctiletého kluka to jde. Hodně na sobě pracuje a je to i poznat. Má vypracovaný hrudník a všechny svaly. Je opálený, jak jsme celé prázdniny chodili k jezeru, kterému jsme od malička říkali ryba, protože má její tvar.
Zrovna se vracíme ze zahrady, kde jsme se byli opláchnout a procházíme kolem kuchyně, odkud jsou slyšet hlasy mamky a taťky. O něčem se hádají, jsou slyšet jen úryvky.
" Karo, Tyno pojďte za mnou!" zašeptal Nef. A my jsme ho bez přemýšlení následovaly. Schovali jsme se za rohem do místnosti. No zrovna nenápadný to nebylo, ale nad tím jsme nepřemýšleli. Koukali nám papuče, tak jsme ustoupily o krok zpět.

kapitola druhá- Statek= Čas letí

14. března 2010 v 12:22 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Prosim ohodnoťe mi to a napište jaký to je. A co by se mělo zlepšit.
Doufám že se vám to bude zamlouvat. Včechno to začíná až na dračí škole do tý doby tomu možná nebudete rozumět, ale časem porozumíte. Všechno se v ostatních kapitolách vyřeší.

2) STATEK=ČAS LETÍ

"Snídaně" zavolal statkář na celou svou rodinu. Všichni byli vzhůru. Do dveří vlítli tři malé děti Nef, Kara a Tyna, byli opravdu velice roztomilé. Na statku byli zatím nejmladší. Vedle statkáře nalevo seděl dědeček a vpravo babička. V řadě babičky seděli dívky a na straně dědečka kluci. V místnosti byli kamna a pár zdobených truhel.
"Dobrou chuť." Popřál statkář a ukrojil první krajíc chleba, jak bylo zvykem.
Po snídani se práce rozdělila, jako vždy. Malé děti okolo osmi let pásly husy, kachny a kozy. Starší děti nakrmily slepice prasata a králíky a pak šli pást na louku za domem krávy, ovce a koně, které pouštěly na pastvu do ohrady.
Děti, které pásly husy, kachny a kozy, jsou Nef, Kara a Tyna. Chlapec pase kozy, je to hnědovlasý kluk s bledě modrýma očima. Vlasy má ostříhané na krátko. A postavu má štíhlou. Na to že mu je osm let, je dost vysoký. Kara pase husy, je špinavá blondýna s modrozelenýma očima. Je o půl hlavy menší než Nef stejně jako Tyna. Dívkám je sedm let a jsou to dvojčata. Tyna má tmavohnědé vlasy, stejně jako ostatní štíhlou postavu.
Ajdy a Kuba jsou u koní a krmí zvířata na statku. Gigi a Olin šestnáctiletý, blonďatý dvojčata vždy po snídani odešli k bohatému měšťanovi na jeho dvůr na výpomoc. Pak tam je ještě Matěj. Je mu patnáct let, má černé vlasy a pomáhá, s čím se dá. Byl velice pohledný a spousta dívek o něj měla zájem, ale on říkal, že je mladý aby se k někomu vázal.
Když všichni přišli k obědu, usadili se a chtěli začíst jíst, sedlák je utišil a promluvil. " No…" Nevěděl, jak začít. "… je srpen a za dva týdny začíná škola…" Odmlčel se a po chvíli pokračoval. " …chci se zeptat Olina, Gigi a Matěje, jestli by nechtěli zkusit školu magie. Nemusíte se rozhodnout hned, počkám do večeře, ale když už budete mít někdo rozhodnuto, tak řekněte." Posadil se a díval se střídavě na ty tři.

kapitola první- Únos

14. března 2010 v 12:16 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Prosim ohodnoťe mi to a napište jaký to je. A co by se mělo zlepšit.
. Doufám že se vám to bude zamlouvat. Včechno to začíná až na dračí škole do tý doby tomu možná nebudete rozumět, ale časem porozumíte. Všechno se v ostatních kapitolách vyřeší.

1) ÚNOS

Dveře se rozlítly a do nich vkročil vysoký štíhlý hnědovlasý muž. Rychlým krokem došel k posteli. Podíval se na ženu s blonďatými vlasy, která ležela v posteli, a vzal ji za ruku. Služka, létající kolem, okamžitě přinesla židli, uklonila se a dala ji vedle muže a muž se posadil, kývl na služku a zadíval se na ženu v posteli. Po chvíli vstal a šel k služebné Dorot, která držela něco zavinutého v rukou.
"Ukaž mi to" pravil vlídným a tichým hlasem, Dorot mu podala zavinovačku, ve které bylo zabalené malé miminko. Muž ho velice opatrně vzal do náručí a začal ho chovat. Pak miminko vrátil Dorot a řekl "nyní jsi chůvou tohoto maličkého miminka". Vrátil se k posteli a opět se posadil na židli a vzal ženu za ruku. Žena se pohnula a otevřela své krásné modré oči zářivé jako studánky. Dívala se na muže a pak velmi slabím hláskem promluvila "Štěpáne…jak se bude jmenovat?" Štěpán se na ni usmál a líbezně řekl "musíš být velmi vyčerpaná po tak dlouhém a náročném porodu na jméně se domluvíme, až ti bude lépe."Dal jí pusu na čelo a krásně se na ni usmál a ona mu úsměv oplatila.
Najednou do dveří vletěl malý baculatý muž, se zrzavím knírkem a černým kloboukem, který mu zakrýval asi pleš na hlavě. Měl na sobě tmavě modrý plášť, zelenou vestu, pod kterou mněl bílou košili, mněl vysoké boty s krátkými kalhoty zastrčenými do bot. Namířil si to rovnou k Štěpánovi s nataženou rukou, ve které držel listinu. Klekl si a se skloněnou hlavou podával listinu muži sedícímu vedle postele. Štěpán vstal, kývl na muže, aby se postavil "Co mi neseš, Filipe''? Muž vstal, podal Štěpánovi listinu a udýchaně pravil "Pane…" ještě byl velmi udýchaný "… přišla velmi spěšná zpráva od krále Adama."Štěpán listinu rozevřel a četl:

TAJEMNÁ MINULOST- obsah

14. března 2010 v 12:12 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Prosim ohodnoťe mi to a napište jaký to je. A co by se mělo zlepšit.
Takže tohle je moje knížka, no tedy zatim jen její obsah, časem se zde oběví všechny její kapitoly. Doufám že se vám to bude zamlouvat. Včechno to začíná až na dračí škole do tý doby tomu možná nebudete rozumět, ale časem porozumíte. Všechno se v ostatních kapitolách vyřeší.

OBSAH:
1)Únos
2)Statek=čas letí
3) Dračí škola
4) Suje
5) Nový žák?!
6) Překvápko
7) Pomoc
8)Vánoce
9) Tajemství
10) Plán
11) Příprava
12) Pololetní zkoušky
13) Sraz
14)Dlouhá cesta
15) Cizinec
16) Cestovatel
17) Ještě tři dny
18) Pronásledovatel
19) Lež
20) Vysvětlení

21) Cíl
22) Válka
23) Hrad
24) Úzká uličk
25) Pomoc
26) Vítězství
27) Obavy
28) Průšvih
29) Starý přítel
30) Následník
31) Zrádce

odedneška podrobnější obsah vydávám pouze na zažádání na emailu: petula.frkna@email.cz .... nejrychlejší odpověd.....


pozor

6. března 2010 v 12:07 | Dituš |  vlkodlaci
Vlkodlak

Byla to malá světnička, uprostřed byl stůl, zbytky vystydlé večeře se krčily na dně mísy, odsunuté na kraj desky. Dvě upracované ženy se třaslavým šepotem modlily u hořící svíčky. Pobledlý muž třímal usazený u dveří odhodlaně velkou sekeru. Děti se krčily za pecí přikryté beraní kůží. Na spánek nebylo ani pomyšlení.
Měsíc byl v úplňku, jeho světlo kreslilo linky škvírami v okenicích. Ticho noci bylo náhle přerušeno táhlým vlčím zavytím. Noc patřila vlkodlakům.


Vlkodlaci jsou nejznámější a nejrozšířenější odrůdou řádu oblud, čeledi lykantrophae. Typickým projevem jejich metabolizmu je stejnojmenný jev - lykantropie. Lykantropie je projev nekontrolovatelné zvěroměny. Nejčastěji je tento jev vyprovokován vlivem přitažlivosti nejbližších vesmírných těles, jako je třeba měsíc. Ale je doložen i výskyt jedinců, kteří se podobně dokáží měnit vlivem prudkých duševních emocí, nebo dokonce i úmyslně. Lykantropie je snadno přenositelná a zahrnuje celou škálu projevů. Nejhlavnějším z nich je přejímání určitých dravčích instinktů, doprovázených i změnami fyziologickými a psychologickými.

pravda?


1- obyvatelstvu bylo sdělováno, že vlkodlak je typicky ve stavu nevědomí v nočních hodinách, projevuje se zejména zabíjením.
2 - obyvatelstvu se doporučuje jako nejosvědčenější způsob lovu hon za použití stopovacích psů.
3 - vlkodlaka je možné zajmout, je ovšem nutné spoutat ho stříbrnými řetězy, na které je vlkodlak alergický.
4 - je li osoba vlkodlakem může díky lstivosti vlkodlaka posuzovat pouze osoba pro tuto činnost plně kvalifikovaná, nejlépe člen kléru.
5 - 7(spodní řada) - typickou zkouškou vlkodlaka byla prověrka jeho mimovolných regeneračních schopností, doporučeno trhání svaloviny, či odtětí končetiny. Není li testovaná osoba vlkodlakem, utnutá končetina nedoroste.
8 - doporučená likvidace vlkodlaka je žehem, před vykonáním je nutno useknout hlavu, aby se zamezilo možnosti osvobození vlkodlaka z pout.
zajímavé

6. března 2010 v 11:59 | Dituš |  bazilišci
Netvor podoby kohouta s tělem rudohnědého ještěra chrastí šupinami a mění zelenou zem v prašnou poušť. Je to bazlišek....