Duben 2010

popis TM jen zhruba

20. dubna 2010 v 21:11 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Tak zatim jen zhruba... neberte to doslova
Tajemná minulost
Dívka jménem Kara, vyrůstající na jednom statku ještě s "bratrem" jménem Nef, kteří neznají své pravé rodiče. I přes to se vydávají na školu Dračí magie, kam jsou přijati. Netuší však, že od té doby mají navždy změněn celý život.
V jedné ze třinácti říší celé ALMONIE se bojuje. A tam někde v těch pláních potřísněných lidskou, ale i jinou krví stojí hrad. Ve kterém je údajně ukryto, kdo je ztracený následník celé Almonie. Na školu se dostane zvěst, že následník je ve třídě, do které chodí Nef i Kara. Od té doby plánují, jak se tam vydají, aby to zjistily. Ve třídě jsou tři kandidáti na následníka Nef, Kara, a Kelly a možná i Deren.
Během školního roku, začne za Karou létat bílý holub. Tajemný chlapec Deren ho nějakým způsobem promění zpět do lidské podoby, jenom mu zůstanou křídla, je to Strážný anděl Kary. Kdo ví proč. Zápletka mezi nimi vyvrcholí, v něco co asi nikdy nepřestane bolet ani jednoho z nich.
Hádky s dívkami ze školy Magie na druhé straně města stále neustávají a ještě rostou. Jsou na ně páchány nesmyslné podvody, lži,… Velice to problematizuje veškeré snahy o cokoli.
Na konci školního roku jsou týdenní zkoušky. Místo toho se tajně vydají na hrad, aby zjistily, kdo je následník Almonie. S nimi letí všichni jejich spolužáci i neznámy Deren. Během cesty se k nim přidá i Cestovatel, s kterým se Deren nemá zrovna v lásce.
Zrada se objeví na obou stranách. Smrt a krev je vryta do všech myslí spolužáků Kary. Její smrt je pro Nefa jako kdyby odešel celý svět. Na hradě stejně nezjistily, kdo je následník, takže se umíralo zbytečně. Vtipálek Pepa se obětuje, Kara jednou zemře, zkoušky zřejmě neudělají, alespoň něco bylo dobré. Adamova aneb. 7. říše byla osvobozena a i její vladaři též. A jestli Kara odešla navždy? Tak si to přečtěte, alby jste to zjistily.
Ale tohle vůbec není konec. Jestli chcete vědět, co se kde šustlo a dělo, tak si to musíte přečíst…

Přehled učitelů a jejich předmětů

14. dubna 2010 v 19:58 | Peťula
Jo tak tady vám dávám takovej ajkoby seznam...

kapitola čtvrtá- Sůje 2/5

14. dubna 2010 v 19:57 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
" No klidně ke komu?" zeptal se někdo z balkonu na druhý straně. No samozřejmě, byl Set, kdo by to taky byl jiný?
" No tak k tobě určitě ne. Neboj se." Odpověděla mu elfka.
" No super tak se aspoň kouknu, jak to vypadá u holek." Řekl a zašel dovnitř.
" Jo tak on začal otravovat už teď,… on sem asi fakt šel. …No jo už je tady. Omluvíš mě, Karo, prosím, jen ho vykopnu a hned budu zpátky." A zašla dovnitř.
" Víš ty co Karo? Vsadím se, že do konce školního roku spolu budou chodit. Celkem se k sobě maj, ne?" Řekla Kelly. A přitom se začala smát.
" No tak jo. A o co. …To se nikdy nestane." Zeptala jsem se, protože ty spolu stoprocentně, chodit nebudou. Jsme tu první den a už jsou v sobě, takže spíž bude zázrak, když se hádat nebudou.
"Tak třeba o dva zlatý?"
"Dobře beru." A udělali jsme, že si třesem rukama přes tu ohromnou mezeru mezi námi.
" Šmamkote to je takovej, takovej, hrr…" Oddechla si Šery a znovu se zeptala, ke komu se půjde.
"Tak pojďte ke mně, sem pak asi ještě přijde Nef. Tak ať jsem tady. Aby mě nehledal."
"Tak dobře já to obejdu." Řekla Kelly a zašla dovnitř.
"Ty nep…" Zasekla jsem se v půlce slova, nepůjdeš, protože Šery šla na vzdálenější konec balkonu a pak se rozeběhla, přitom se odrazila jednou nohou od zábradlí balkonu, jednu nohu pokrčila, udělala ve vzduchu kotoul s roztaženýma, rovnýma rukama a zcela tiše doskočila na moje balkonové kamenné zábradlí.
Koukala jsem na ni s otevřenou pusou, protože mezi balkony byla aspoň čtyřmetrová mezera.
" Jak jsi to doprčic udělala?" Upravila si účes a při tom mi to došlo. "No jo vlastně, vždyť, ty jseš elf."

1.kapitola-POZVÁNKA

13. dubna 2010 v 21:18 | Dituš |  ÚPLNĚK příběh :-D

1.KAPITOLA-Pozvánka


"No tak, Ester dělej."
"Hned mami jen co si douklidím pokoj." To je šílený pořád někam pospíchá. Moje mamka Tereza je trochu hyperaktivní ,takže je těžké najít ji v klidu.
A zrovna dneska odjíždí na víkend na nějakou schůzi takže zase budu doma sama. Vlastně mi to strašně vyhovuje být sama doma .Každá jiná šestnáctiletá holka by využila
tuto věc jako dobrý podmět k mejdánku.Já ne. Většina teenergerů si myslí že jsem hodně pozadu,protože nekouřím, nepiju a vnímám přírodu z trochu jiný perspektivy. Nikdo samozřejmě netuší proč. To vím jenom já.

my

13. dubna 2010 v 12:10 | Dituš |  reklamy;pozvánky; spřátelení; DOTAZY A TAK PODOBNĚ
ahojky tak jsem delala novej images :D:D doufám že líbí a chci vám oznámit že sem se rozhodla taky začít psát knížku jmenuje se Úplněk čeho jste si asi už všimli a dám ji sem a byla bych ráda kdyby jste mi na ni napsali taky nějaký komíky.Neberte to jako soutěž mezi mnou a peťulou .My si dost pomáháme a sme rádi že obě píšem.:D tak se mějte GOODOVĚ vaše Dituš:DCAST NA VA= VAMPAIR ACADEMIC

11. dubna 2010 v 19:47 | Peťula |  Vampýrská Akademie-VA
tak tohle je nej cast-ko
absolutně souhlasim
a ty christianovy oči wou já se do tohohle obsazení zabouchla je to nejlepší obsazení jaký jsem kdy viděla a asi proto je oficilní :D :D
a to je ta úžasná písnička:D:D:D

VA Tak tak je to na zadních knihách obalu v Ajině

4. dubna 2010 v 17:20 | Peťula |  Vampýrská Akademie-VA
Je jaro na Sv. Vladimirovi, a Rose Hathaway je toto blízko u dokončení studa. Od zabití jejího prvního strigoje, se Rose necítí zcela oprávněně. Ona má tmavé myšlenky, chovající se nevyzpytatelně, a nejhůře ze všeho...by mohli být vidící duchy.
Jakse Rose ptájí na její duševní zdraví, nové komplikace vyvstávají. Lissa začala experimentováním s jejím Eterem ještě jedou, a jejich jejich nepřítel Viktor Dashkov by být mohl propuštěný, a Roseův zakázaný vztah s Dimitriem začíná ožívat nanovo. Ale jedna smrtelná hrozba udělala změny v celém světě, Rose musí nasadit svůj život na hranici a vybrat si mezi dvěma lidmi které miluje nejvíce.
Rosein život nebude už nikdy stejný.
Nedávný útok na Sv. Vladimirůvu Academyi devastoval celý Moroiský svět. Mnozí jsou mrtví. A také se někteří staly strigoji, a tím pádem jsou jejich osudy jsou ještě horší.
A vzácné tetování nyní zdobí Roseův krk, značka to říká ona je zabila příliš mnoho Strigoi něž stačí spočítat. Ale jen najedné oběti jí zaléží . . . Dimitri Belikov. Rose si musí nyní vybrat jeden ze dvou velmi různých cest: vzdání pocty jejímu životnímu slibu k tomu, aby chránil Lissu -její nejlepší kamarádka a poslední přežívající Dragomir princezna -nebo, útěku ven z Academy a vyrazit na její vlastní cestu při které chce dohnat muže ona jež miluje. Bude muset jít na konec světa k tomu, aby našla Dimitria a splnila slib který mu dala. Ale otázka je, ale jak čas de, bude chtít být Dimitrij ušetřený?
Rose se tady vydá na sibiž najít Dimitria. Teď, se vším v sázce -dokáže Rose najít sílu k tomu, aby zničila Dimitria? Nebo, obětuje sebe pro šanci ve věčné lásce?
Dimitri dal Rose konečnou volbu. Ale ona si vybrala špatně …
Po dlouhé a srdcervoucí cestě do Dimitriova rodiště na Sibiři, se nakonec Rose Hathaway vrátila do Sv. Vladimira - k její nejlepší kamarádce, Lisse. Už je téměř konec studia, a děvčata nemohou čekat na jejich skutečné životy za Academy. Ale Rosino srdce ještě lituje Dimitria, a on není doma tam, kdesi na Sibiři.
Ona selhala v jeho zabít, když měla šanci. A nyní se její nejhorší obavy chistají splnit. Dimitri ochutnal její krev, a ona ví ve svém srdci že on ji loví. A jestli se Rose k němu nepřipojí, on nebude odpočívat do té doby, než bude jí umlčen...navždy