Červenec 2010

Fénix-důležité informace

30. července 2010 v 11:32 | Peťula |  fénix
Fénix-
Byl posvátný pták Egypťanů, kteří ho pokládali za ztělesnění boha slunce (je u nich i nejstarší uváděný fénix Bennu; zobrazen jako volavka/sokol). Někteří z vás vědí, že tento pták se zrodil sám ze sebe a dejme tomu jednou se za sto let spálí a pak se opět sám za tři dny "zrodí" ze svého popele. Symbolizuje nesmrtelnost, nezničitelného ducha lidstva, a jak on sám dělá vzkříšení.
Nevyskytuje se jen u Egypťanů, ale i u spousty dalších národů. Jednotlivé názory na něj země liší, ale to že se spálí a zase povstane, je všude.

Pegas-důležité informace

30. července 2010 v 11:29 | Peťula |  pegasové
Pegas-
Řecky se řekne Pégasos. Latinsky Pegasus.

Jen taková zmínka, protože se o něm můžete dočíst v mnoha mytologických knížkách a řeckých bájích.

Drak-důležité informace

30. července 2010 v 11:28 | Peťula |  darci
DRAK-
Latinsky se řekne drak velice podobně. Draco (had). Je nejčastěji popisován jako obrovský ještěr nebo had s křídly.
Drak je moje neoblíbenější bytost, je to bytost, která představuje moudrost, sílu, krásu, věčný život a také nespoutanost. A především magii.
První zmínka o dracích je z dob Mezopotámie před 5 000 let. Sumeřané totiž věřili, že svět stvořili dva draci (Tiámat a Apsústáli) úplně na začátku všeho. Pak tito dva draci měli děti a to byli teprve bohové. A ty se začali okamžitě prát, hádat,… jednou to vyvrcholilo tak, že bůh Ea uspal své rodiče navždy.

Bazilišek-důležité informace

30. července 2010 v 11:26 | Peťula |  bazilišci
Bazilišek-
Vzhled: Je na obrázcích jako spojení kohouta a hada. Část hlavy a nohy jsou kohouta. Druhá část hlavy a ocas jsou hadí.
Schopnosti:

Fennris-důležité informace

30. července 2010 v 11:25 | Peťula |  ostatní tvorové
Fennris-
Je to nádherný obrovský vlk, který je syn Lokiho a obryně Angrbody.
Podle legendy teď je spoután okovy a čeká na svou chvíli.

Kerberos-důležité informace

30. července 2010 v 11:23 | Peťula |  ostatní tvorové
Kerberos-
Jak jistě všichni víte, je to pes. Pes se třemi hlavami, ale jen málo kdo zná jeho pravý vzhled. Nejenom že má tři hlavy, ale také se mu kolem šíje ovíjejí hadi.
Teď si řeknete: "Ježíš, tak tam má nějaký ty hada, no a co?"
To by nic nebylo, kdyby měl jen hady kolem krku. On má čtyři hlavy, pokud nepočítám několik stovek hadích hlav.
Na konci ocasu má totiž ještě hlavu draka. Je to tedy pes, drak a had. Zajímavé směska.
Dále byste o něm měli všichni vědět, že je strážce brány do podsvětí (říše Háda). Tam vás pustí, ale zpátky už ne. Byl převelice bdělý a ostražitý.
Je to sourozenec Hydry= syn opakuji: stohlavého obra Týfóna a Echidny, sourozenci: lernská Hydra, Chiméra, Orthos, nemejskéhý lev, dvouhlaví pes a "sestřička" thébská Sfinx.
V Hádově podsvětní říši měl specifickou funkci, byl strážcem jejího vchodu a zejména východu - mrtvé ochotně vpouštěl, ven ale nevypouštěl nikoho. Byl velmi bdělý a ostražitý, přesto se mu ale přihodilo, že ho občas někdo přelstil. Jednou se z podsvětí dostal na denní světlo - když ho na příkaz krále Eurysthea přivedl Héraklés do Mykén.


Jednorožec-důležité informace

30. července 2010 v 11:22 | Peťula |  jednorožci

Jednorožec-
Je to tvor z bájí. Každý ho znáte jako bílého koně s šroubovitým rohem mezi očima, ale může se zjevovat i v podobě antilopy. Je považován za stvoření představující sílu, čistotu a panenství. Někdy je popisován, že má jakoby "kozí bradku" (tím jsou myšleny "fousy", které mu vyrůstají na bradě). Když se mládě jednorožce narodí, tak má místo bíle zlatou srst. Od zlaté se časem zbarví do stříbrné a nakonec do bílé. Žil ve stádech čítajících různý počet.
Ve starověku se poprvé objevil na pečetích z Harappy (v dnešním Pákistánu) asi 2 500 př. n. l. Jako první se o něm výslovně zmínil řecký lékař Ktésias (5. stol. př. n. l.).
Zajímavosti:

Kraken-důležité informace

30. července 2010 v 11:20 | Peťula |  ostatní tvorové
Kraken-
Jak jistě víte, je to chobotnice tak obrovská, že se jí dařilo potopit celé lodě. V minulosti se šířily správy, že byl viděn u pobřeží Norsky a Islandu (pochází ze Skandinávie). Příběhy o této příšeře s více než osmi běžnými chapadly kolovaly mezi mořeplavci a námořníky už od pradávna. Psalo se o něm poprvé v 18. stol.
Většinou času odpočívá u dna, ale když zamířila ke hladině, tak to pro lodě v jejím okolí nevypadalo zrovna růžově. Lidé si často vyprávěli příběhy mezi sebou, a tak se mohlo stát, že spojili příběh o leviatanovi a Krakenovi. Kraken obvykle cestuje na hladinu za kořistí, na rozdíl od leviatana.
Jeden biskup napsal "Někteří říkají i více, ale já uvádím menší rozměry pro větší věrohodnost." Předtím totiž napsal že, má 1,5 anglické míle v obvodu.

Hydra-důležité informace

30. července 2010 v 11:19 | Peťula a Dituš |  ostatní tvorové
Hydra-
Je dcerou jednoho stohlavého obra a ženy, která je napůl had. Má hadí tělo a devět hlav. Měla také sourozence. Bylo jich pět. Orthos- dvouhlavý pes, Kerberos tříhlavý pes (hlídá bránu do pekla), Sfinx (taky obluda, se ženskou hlavou, křídly, a drápy a lvím tělem), a známou sestřičku Chiméru (tělo lva, uprostřed kozy, vzadu draka)
Přebývá v bažinách. Ničí její okolí, a když se jí v tom lidi pokusí zabránit, tak se jim to většinou nepovede. Zajímavé na Hydře jsou její hlavy. Když jí jednu useknete, narostou jí místo ní dvě. Useknete jednu a ona jich pak bude mít deset. Říká se, že má jednu hlavu, které je prý nesmrtelná. Lernská Hydra byla jediná na světě. Život jí skončil, když se setkala s hrdinou Héraklem. Héraklés je přemohl tím, že jí všechny hlavy postupně upálil, a tak jí nemohly narůst nové. Její tělo rozsekal a zakopal.

Hydru můžete najít i na noční obloze.
V literatuře se často označuje jako obluda a nestvůra.

ahojky

26. července 2010 v 16:16 | Dituš

Čusíík...právě mě došel emai...a já vytvořila novou rubriku ,která bude sloužit k tomu,že vám sem budeme s Péťou odpovídat jen se ptejte...a pokud nebudete chtít abychom sem dávali vaše otázky s odpověďmi tak nám napište do dotazu ještě váš email abychom snadněji odpověděli...

toť všeci..DÍÍKY Dituš


                          

politika

26. července 2010 v 15:06 | Dituš |  vtipy(básničky) Citátky
Zavolá si Klaus Grosse na kobereček: "Chci slyšet pravdu, kdes vzal peníze na byt!" - "Jeden pán mi dal milion do kapsy." - "A to se nestydíš nechat se zkompromitovat za milion?" - "Stydím, ale když on u sebe víc neměl!"


Utíká zajíc a druhý se ho ptá proč. "Ministerstvo nařídilo uříznout všem zajícům třetí ucho!" - "Ale vždyť my máme jen dvě uši?" - "To vím, ale oni jako obvykle napřed řežou a pak teprve počítají!"


Hádají se Marx, Engels a Lenin, zda je lepší manželka nebo milenka.
Zásadně manželka, říká Marx. Aby mohl člověk dělat revoluci, potřebuje mít jisté zázemí.
Manželství je buržoazní přežitek. Jedině nejistota s milenkou udrží revolučního ducha v pohotovosti, tvrdí Engels.
Co ty o tom soudíš, Lenine?
No, nejlepší je mít manželku i milenku.
Manželka si myslí, že jsi u milenky, milenka si myslí, že jsi u manželky a ty můžeš být v knihovně a učit se, učit se, učit se.

Malý chlapec hrozně moc chtěl sto dolarů, modlil se usilovně dva týdny a nic. Tak se rozhodl, že napíše dopis Bohovi. Když na poště třídili poštu, rozhodli se dopis s adresou Bůh, USA poslat prezidentu Clintonovi. Prezident jej přečetl a byl tak dojat, že nařídil, aby chlapcovi poslali pětidolarovku, že to pro něj bude hodně peněz. Chlapec byl opravdu potěšen a tak napsal děkovný dopis:
"Milý Bože, děkuji ti za poslání peněz. Ale všiml jsem si, že z nějakého důvodu jsi to posílal přes Washington a ti troubové to jako obvykle nechutně zdanili."

blog-chat

26. července 2010 v 15:00 | Dituš
VŠECHNY VÁS SRDEČNĚ ZVEMA NA BLOG-CHAT...ČÍM VÍC VÁS(NÁS) TAM BUDE,TÍM TO BUDE LEPŠÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wvw

blondýnky

26. července 2010 v 14:57 | Dituš |  vtipy(básničky) Citátky

Blondýnka dostane od blondýnky hodinky. Obdarovaná si je prohlíží a ptá se: "Děkuji, jsou krásné. Ale jdou?" Ta druhá na to: "Ne! Musíš je nosit!" 


Jde takhle vecer blondyna po chodníku a na lampě uvidí inzerát:
"Prodáme
byt 3+1, prosíme zájemce, aby jen zaklepali."
Najednou jde okolo policajt a ptá se blondynky klepající na lampu.
"Copak to děláte?"
Blondynka: Ále, visí tu inzerát a tak zkouším, jestli mi otevřou.
Policajt se podívá nahoru na lampu a říká:
"Ale svítěj, takže by měli být doma." 


čůůůsíík

26. července 2010 v 14:39 | Dituš |  Já a já...takže my :-D

Čaukýý lidičky...Tak co new? Jak ste si snad všimli,tak jsme s Peťů udělali nový deisgn...snad se vám to líbí prže by nás to mrzelo a pokud máte nějaký nápady...tak pište pište pište...budem jen happy...XDDdgh


kapitola pátá- Nový žák

23. července 2010 v 10:30 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
5) NOVÝ ŽÁK

"To je trochu nevyrovnaný čtrnáct lidí a k tomu ještě čtrnáct draků, i když né dospělých na jednoho, fakt nevyrovnaný." Zasmál se Set a zasouval si meč zpátky.
"Jo to máš pravdu, že je to nevyrovnaný, ale s tím počtem si se trochu sek." Opravila ho Šery. Otočila jsem se udiveně na hradby a tam uviděla desítky dalších, jak je přelézají.

kapitola první.......2

22. července 2010 v 22:16 | Peťula |  PEKLO HRDINŮ
A držela jsem mu ruce u hran postele. Jelikož měl větší sílu, tak i přes to, že jsem na něm seděla, se mu podařilo posadit se. Rychle jsem mu pustila ruce, lehla si na jeho nohy a chytla mu kotníky. Udělala jsem kotoul do zadu a už jsem stála na zemi před postelí. Jen se na mě usmál.
"Dobrý." lehl si a vyšvihl se na nohy. Stál teď na hraně postele blíž u mě.
"Nápodobně."

Seskočil a stál naproti mně. Díval se mi do očí a pak. Chytl mě za zápěstí. Obtočil mou a jeho ruku okolo mě a přitiskl si mně zády k sobě. Sklonil hlavu a zašeptal mi do ucha: "Dva jedna vedu."
"To si jen myslíš," načež jsem

kapitola první.......1

22. července 2010 v 20:27 | Peťula |  PEKLO HRDINŮ
1.

Do konce Letních prázdnin zbývá jenom jeden týden a pak na moji vysněnou střední školu. Jsme s mojí rodinou v Benátkách. Můj starší bráška David, kterému někteří říkají Dato-s přízvukem to zní dobře-, protože se jmenuje celým jménem David Tomáš Odato, přeberte si to, jak chcete, má to víc možností. Je tu i se svým sexy kámošem Tomem, kterého znám od svých dvanácti let. Mimochodem je mi šestnáct. Tom je o tři roky starší, takže pohodička… s bráškou jsou jak dvojčata nejenom vzhledově, ale i povahou. Oba dva mají tmavě hnědé- až černé- vlnité vlasy a k tomu studánkově modré oči. To je ta úplně nejkrásnější kombinace. Mají úzké rty, které se jim hodí k jejich roztomilému nosu. Od krku dolů si už tak podobní nejsou, protože můj bráška je mrtě dobrý sportovec, né že by Tom neměl hezkou postavu, ale na bráchu prostě nemá. V podstatě jsme všichni skvělý sportovci. Máme to v rodině, která čítá jenom nás čtyři ještě mamču a taťuldu.
Jezdíme sem rok co rok na dva týdny od mých dvou let. Bydlíme v České republice, která má deset milionů obyvatel. Moje mamka dělá v jedné honosné agentuře a taťka tam je zástupce ředitele. Oba dva mají podle mě navíc, ale tvrdí že není dobrý nápad, aby na sebe upozorňovaly. Nikdy jsem nechápala proč, ale třeba se to jednou dovím…
Před třemi roky sem začal jezdit i Tom a od té doby máme takovou "tradici". V Benátkách jsou skvělý obchoďáky, ale mamča na nakupování moc není, nebo aspoň né se mnou. A jelikož tu není žádna jiná žena, která by se mnou šla nakupovat, tak mi nezbylo nic jiného než se domluvit s kluky. Oni se mnou musí nakupovat min na 24 h a já zase s nimi musím jít do nočního klubu a sbalit tři

kapitola čtvrtá- Sůje 5/5

21. července 2010 v 22:09 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
A už tu bylo další praskání skořápky. Byla zelená. Tentokrát to trvalo trochu déle. Zato ale hned chodil. Šel taky na býlí písek, mířil k drakům. Učitelé se na sebe podívali co se to děje. Dráče přišlo skoro k nim, posadilo se na zem, jako pejsek a usmálo se na ně, tedy hlavně na Gambau. A pak vyplázlo jazyk a rozeběhlo se k nám. Schovalo se za Nefa. Ten se po něm koukal, co dělá. Velcí draci se na sebe podívali a Gambau drak Brůži udělal krok vpřed a sehnul se k tomu dráčeti. Koukal se na něj svýma nefritovýma očima a pak… Foukl, my jsme to stěží ustáli, ale dráče rozevřelo křídla a popolítlo aspoň o dva metry do zadu. Hned se běželo znovu schovat za Nefa. Gambík se na něj jen usmál a otočil se. Špunt si to nenechal líbit a vyplázl na něj jazyk. Gambík prudce švihl ocasem a nabral ho na něj. Jeho ocasní bodec byl tak veliký, že na něm dráče mohlo stát. Dal si ho přímo před hlavu, a udělal to znovu. Foukl. Akorát tentokrát byl dráček ve vzduchu, takže musel spadnout. Natočil křídla a plul, jenže pak došel proud vzduchu, který na něho Gambík fouknul. A začal zběsile mávat křidýlky, ale stejně to nepomohlo, začal padat.

Vampírská akademie

21. července 2010 v 21:09 | Peťula |  Vampýrská Akademie-VA

Richelle MEAD- píše 3x rychleji než Stephenie Meyerová
A ani nakladatelství DOMINO to nestíhá překládat a to píše tři knižní série najednou...


kapitola čtvrtá- Sůje 4/5

16. července 2010 v 12:02 | Peťula |  Tajemná minulost- Ztracený
Zvedla jsem se ze země rychlostí blesku. A moje čelo si našlo cíl na hlavě Štěpána, který se nade mnou skláněl. Ten se z dřepu svalil na zem a zaklel. Připlazila jsem se k němu ještě dezorientovaná. Při tom jsem cestou strhla ještě pár lidí, kteří dřepěli okolo.
"Promiň. Moc se ti omlouvám, to jsem nechtěla" začala jsem s omlouváním… chytla jsem opatrně jeho hlavu a koukala jsem mu do zmučených očí.
"Ty máš ale tvrdou hlavu. To ti povím," Chytnul se na jednom místě na hlavě pod vlasy. Bolestivě zasyčela a ruku stáhl. Opatrně jsem mu vlasy přendala do zadu a spatřila kopeček, který se zvětšoval. Na jedné straně i trochu tekla krev. To jsem vážně nechtěla, aby měl kvůli mně otřes mozku… ruku jsem stáhla a začala hledat podobný kopeček u mě. Žádný jsem ale nenašla.
"Jo já mam jednu tvrdou hlavu, ale ty budeš mít kvůli mně hlavy rovnou dvě."
Lehce se pousmál.

"To se zahojí pár bylinek a bude po dvouhlavém Štěpánovi."
Chtěla jsem se zeptat, co se stalo se mnou, ale nebyla vhodná příležitost vzhledem k tomu, že tu byl dvojhlavý pacient a taky protože už zazvonilo na konec hodiny.
Jak už jsem řekla, jsme už měsíc na dračí škole a jednoho večera… no konečně.
"Všichni Onegové do třídy a to hned!" Zavolal ve společenském sále