Březen 2011

Kouření.... schoda náhoda, měla jsme o tom refec ve škole

19. března 2011 v 19:19 | Peťula
· každých 6 sekund na naší planetě zemře jeden člověk na nemoci z kouření
· v ČR kouří cca.40% populace
· kouřím-li 30 leorganismus je zatížen 1,5kg nikotinu,tj. 15.000 smrtelných dávek (smrtelná dávka 50 mg)
· tři cigarety denně je dávka, u níž nebyla prokázána výrazná zdravotní rizika
· kouření způsobuje 30% všech nádorových chorob
· většina kuřáků začíná v dětství a v dospívání -uvádí se, že je reklama velmi účinná, protože devět z deseti kuřáků začíná kouřit před osmnáctým rokem života!
· kuřák má 25x vyšší pravděpodobnost, že jej potká zhoubný nádor
· na míru závislosti na nikotinu ukazuje to,že 40-50% osob po závažných operacích (např. odstranění hrtanu operačně, operace rakoviny plic) se vrací ke kouření
· schopnost zvládat stres je u kuřáků bez nikotinu snížena, u nekuřáků je fyziologická
· v cigaretách je asi 103 látek vyvolávajících rakovinu

kapitola pátá.......1.část

19. března 2011 v 18:55 | Peťula |  PEKLO HRDINŮ

KAPITOLA PÁTÁ

PRVNÍ ČÁST


Vánoce se povedly, všem se dárky, které jsem jim dala "já" líbili. Já jsem dostala troje velké - když říkám velké, tak tím myslím celý kartón žvýkače, v kterém bylo asi tucet balíčku - balení žvýkaček, u čehož jsem žertovně pronesla, že mi už docházeli, a že mam zase zásobu na měsíc. Tom se mi vysmál, že mi to nevystačí ani na čtrnáct dní, natož pak na měsíc.
Svátky byly faj a dneska je Silvestr. Rozhodla jsme se, že na ohňostroj, na který se pojedeme kouknout s kluky do New City, vezmu si ty nádherné šaty od Vaška, byli teplé, když si pod ně vezmu silonky, zima mi nebude. Chtěla jsem si je vzít, hlavně kvůli tomu, že jsme doufala, že tam potkám Vaška, po ohňostroji máme jet na bratrovu chatu, má tam svou oslavu. Mohli jsme zůstat doma, protože rodiče si odjeli slavit někam pryč, ale doma, je prostě doma, rači to chce David pořádat na Mácháči -Máchovo jezero- má tam krásnou chatu, pracuje a sám si vydělává, nechce být závislí na rodičích. Prý to je velká chata a bude tam dost lidí. Silvestr neslavíme od začátku na chatě, protože většina chtěla vidět velkolepý ohňostroj, který měl být v New City. A v podstatě, to je i dobře.
Jak bylo domluveno, tak se stalo, jeli jsme na ohňostroj, ale Vaška jsem tam nepotkala, bylo mi to líto, ale řekla jsme si, že si Silvestr nenechám ničím zkazit.
"Když jsi říkal, že je velká, tak jsem si představovala něco většího, jsou tam aspoň dvě koupelny?" otázala jsem se s přihlouplým výrazem, protože ta chata od pohledu vypadala opravdu malá.
"Vydrž Prťka vydrž," tuhle hlášku ze Sněženky a machři slýchávám dost často. "Uvidíš, sestřičko, vsadím se, že se ti tam bude líbit."
"Davídku, pokud to má koupelnu a nejsou tam šváby, tak to přežiju," teď zním jak největší fiflena.
"Módní salón by sis nepřála," popichoval mě Tomáš.
"Když nad tím tak přemýšlím," dodala jsem a vyrazila za Davidem dovnitř.
"Wou," vydechla jsem, "zvenčí to vypadalo,… nickatě, ale teď, luxus, fakt že jo."

diplomek

5. března 2011 v 13:29 | Peťula |  DIPLOMKY... :D
Tak tady je diplomek pro Flyene, sice po dlouhé době, ale přeci, doufám, že se líbí.