Srpen 2015

Faerské ostrovy slasti

12. srpna 2015 v 23:18 | Peťula
Jé krásné slunné léto, kam asi vyjet na dovolenou, nebo letět?
No, rozhodně třeba na nějaké ostrovy, třeba na Faerské ostrovy, plné pannenské přírody, ovcí, lam, zvláštních domů posetých od střechy k základům trávou, přenádherných rostlin, krvavého slunka zabapajícího nad horizontem moře, či ladnými kopci....


Och, to je nádhera, kdo by tam nechtěl jet? A hele, zvířátko, co nás sleduje.
Do nádherných zelených luk? Úplně jiné civilizace. Dokonce i jiných barev moří.Ale co se to tam děje? Jéééé, hrají si tam s delfíny, no kdo by tam nechtěl jet, hned. Hned bez okolků s etam pojede.


To je ale zajímavá hra, kdo by se jí taky nechtěl účastnit? Jak si tam vesele hrají a moří se k sobě. Ty ostrovy jsou úžasné, tam každý musí prostě jet.

É, a to je co?

A přitom to na začátku vypadalo tak dobře.

Proto je důležité seznamit se se vším na začátku, než se pak vypořádávat s vnitřními démony, za nevědomost a ukvapenost, a naši lidskou hloupost, vypořádávat se s následky, s tím, za co můžeme, s tím s čím nic neděláme.


Například kdo pojede na dovolenou na tyto Faerské ostrovy, tak podporuje tamní ekonomiku, která je na turismu závislá. Ekonomiku, pod kterou se skrývá každoroční (i několikrát za rok) vraždící mánií několika desítek delfínů. Bez turistů, nebude fungovat ekonomika, ale kdo chce být turistou na takovém místě, a tím ho podporovat.

Se vším se dá něco dělat, stáčí nebýt neinformovaný. Neboli: BÝT INFORMOVANÝ.
O jakých zvrhlostech, kvůli nedostatečné informovanosti, víte Vy?
S jakými následky jste se museli vyrovnávat Vy?